Międzynarodowy Dzień Kropki

    Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. 

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Motywem przewodnim jest kropka. 

     W tym roku po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziły również nasze przedszkolaki. Na początek dowiedziały się, co to za święto i skąd ono pochodzi. Potem były zabawy plastyczne, matematyczne, ruchowe, a wszystko działo się przy pomocy zaczarowanych kropek. Na szczegóły zapraszamy do galerii.

Wychowawcy Przedszkola