Wspomnienie Jana Pawła II

Rok 2020 został uchwalony przez Sejm Rzeczpospolitej Polski Rokiem Jana Pawła II. 18.05. przypada 100. rocznica jego urodzin. Pragniemy podkreślić rolę Karola Wojtyły jako wielkiego patrioty i naszego Rodaka. Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Dla nas, Polaków, pontyfikat papieża Polaka ma więc znaczenie szczególne, W ramach obchodów uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Patrona roku 2020 w Polsce w Szkole Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego przygotowana została ekspozycja prac plastycznych uczniów klas IV VII, odzwierciedlająca szczególny sentyment Ojca Świętego do naszego regionu wielokrotnie odwiedzanego przez księdza, biskupa i kardynała Karola Wojtyłę, a w końcu papieża Jana Pawła II. Niech nasze wspólne dzieło będzie świadectwem wciąż żywej pamięci o naszym wielkim Rodaku, największym z rodu Słowian.

Iwona Czyżyk