Dzień Babci i Dziadka w klasach I – III

16 stycznia, tuż przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi, uczniowie z klas I-III naszej szkoły w imieniu własnym i swoich wychowawczyń zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji zbliżających się świąt Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Szanownych Gości w imieniu społeczności szkolnej powitał dyrektor szkoły, Dariusz Liberacki. Skierował do zgromadzonych ważne słowa o wyjątkowej roli, jaką pełni w rodzinach starsze pokolenie. Przypomniał, że babcia i dziadek to osoby, potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. Dzielą sie one swoim doświadczeniem. Chociaż na wielu twarzach zabranych osób widnieją zmarszczki, a ich ciało niedomaga, to są to ludzie energiczni, radośni, od których można się dużo dowiedzieć i czerpać z ich życiowej mądrości, której gdzie indziej znaleźć się nie da. Pan Dyrektor odkrył też sekret witalności, która emanowała z twarzy zacnych gości – w dużej mierze jej przyczyną są wnuki. To dzieci wnoszą w nasze życie radość, beztroskę, naturalność, uśmiech. Pan Dyrektor życzył Babciom i Dziadkom zdrowia i radości z obserwowania, jak wnuki rosną i rozwijają się. Wyraził też przekonanie, że doświadczenie i pogoda ducha starszych pozytywnie wpłyną na otaczających ich ludzi. Do dzieci skierował słowa zachęty, by doceniały skarb, który mają w zasiegu ręki i dbały o niego z całego serca.

Po wystąpieniu Pana Dyrektora głos zabrały wnuczęta. Część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek: p. Marioli Kliniewskiej, p. Marii Jakubowskiej, p. Anety Kowalkowskiej i p. Beaty Kamińskiej wypełniła pomieszczenie śpiewem i tańcem. Widzów rozbawiały też dostosowane do okoliczności scenki teatralne. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a niejedno z nich ujawniło artystyczny talent. Punkt kulminacyjny spotkania stanowiło odśpiewanie tradycyjnego ,,Sto lat”, a nawet „Dwieście lat”(!), uściski i upominki dla ukochanych nestorów. W trakcie słodkiego poczęstunku Babcie i Dziadkowie wspólnie ze swoimi pociechami ruszyli na parkiet. Okazało się, że spora liczba przeżytych lat nie jest przeszkodą do radosnych pląsów, tańców i doskonałej zabawy.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek w przygotowanie tak pięknej uroczystości, a przede wszystkim wyjątkowym Gościom za przybycie w szkolne progi. Zapraszamy za rok!

B.K.