Jasełka

20 XII o godz. 11:00 po wigilijnych spotkaniach klasowych społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej. Tam zgromadzonych gości – Szanownych Rodziców i przedstawicieli lokalnych mediów oraz nauczycieli i uczniów ciepło powitał dyrektor szkoły, Dariusz Liberacki. Zaprosił wszystkich na widowisko świąteczne przygotowane przez Annę i Arkadiusza Rucińskich. Tegoroczne jasełka młodszych uczyły, a starszym przypominały, o co chodzi w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Często te święta kojarzymy głównie z prezentami, choinką, kolędami, rodzinnymi spotkaniami przy suto zastawionym stole. To wszystko jest dobre, ale czasem zasłania to, co najważniejsze – zapominamy o źródle naszej radości, przyczynach świętowania. Warto po raz kolejny uświadomić sobie, że Bóg Ojciec dał ludziom Syna Bożego jako wyraz miłości, Każdy człowiek, przyjmując to wielkie obdarowanie, nie zatrzymuje go dla siebie. Idzie do bliźnich i tak mnoży się miłość. Jeden z Aniołów (bohaterów przedstawienia) przypomina słowa Świętej Matki Teresy z Kalkuty: ,,Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest to Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchac kogoś, kto ma problemy życiowe, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, wtedy jest Boże Narodzenie”. Przedstawienie, mimo ogromnej wagi poruszanych tematów, nie przytłaczało widowni. Scenki skłaniały do refleksji i bawiły. Uczniowie, pomimo dużej rozpiętości wieku aktorów (od I do VIII klasy) czuli się na scenie swobodnie. Widowisko uświetniły wzruszające kołysanki i kolędy oraz występy taneczne uczniów młodszych klas, pod kierunkiem p. Marii Jakubowskiej i p. Marioli Kliniewskiej. W atmosferę świąt wprowadzały zebranych niezwykle starannie przygotowane kostiumy i scenografia. Nie tylko scena, ale cała sala gimnastyczna odzwierciedlała zimową scenerię. Oby ten występ na długo pozostał w pamięci, wskazując na istotę Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy doceniają i dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wystawienia tegorocznych jasełek w bogatej oprawie: – firmie IKEA – za wykonanie głównej części dekoracji, – firmie MLEKOVITA, – firmie AAJ Event – Adam Jedraszek Dekoracja Światłem, – strażakom OSP w Prątnucy – jak zawsze: niezawodnym Rodzicom.

B.K.