Spotkanie opłatkowe

19.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Prątnicy dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli osoby starsze i samotne mogły spędzić przedświąteczny czas w miłej atmosferze . Spotkanie opłatkowe zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy p. Dariusz Liberacki wraz z sołtysami : Szczepankowa – p.Danutą Wiśniewską , Łążyna -p. Sylwią Wandzlewicz , Omula – p. Piotrem Kuczyńskim , Prątnicy – p.Janem Kowalkowskim . Na wstępie zacnych gości przywitali organizatorzy . Zaproszony ksiądz proboszcz Tomasz Mowinski pobłogosławił opłatek, którym przełamali się seniorzy . Składanie życzeń stanowiło niewątpliwie najważniejszy moment wydarzenia . Przypomniał on , że nikt nie jest samotną wyspą i nawet w trudnych sytuacjach życiowych otwarcie się na drugiego człowieka , przynosi ulgę i dodaje sił. Takie chwile wyzwalają w każdym dobro i poczucie braterstwa . Świąteczny klimat podkreślała piękna oprawa muzyczna , o którą zadbali państwo Anna i Arkadiusz Rucińscy przygotowując dzieci do wykonania kolęd , pod ich kierunkiem uczniowie wystawili jasełka . Uczestnicy z zainteresowaniem śledzili przebieg przedstawienia , włączali się do wspólnego kolędowania . Świąteczny nastrój akcentowała przepiękna dekoracja sali przygotowana przez Annę i Arkadiusza Rucińskich przy pomocy rodziców i strażaków OSP Prątnica. Specjalne podziękowania dla firmy IKEA i MLEKOVITA za pomoc w przygotowania dekoracji . Zaproszonych gości podjęto wigilijnym poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Prątnicy . Ci , którzy dotarli na spotkanie , wychodzili z niego zadowoleni i uśmiechnięci . Ufamy , że spotkanie opłatkowe w następnym roku , na które zaprosił gospodarz p. Dariusz Liberacki , odbędzie się w równie miłym nastroju .