Z wizytą w Zespole Szkół w Lubawie

Młodzież klasy ósmej stoi przed wyborem kierunku dalszej nauki i zawodu. W ich głowach pojawiają się pytania: „kim chcę zostać w przyszłości”, „ czy ta szkoła to dobry wybór”, „w jakim zawodzie sprawdzę się najlepiej” . Doradca zawodowy, Joanna Kochańska, chcąc wskazać im najlepsze opcje zorganizowała w ramach współpracy z Zespołem Szkół w Lubawie wycieczkę do tejże szkoły. 

Dnia 26 listopada 2019r. ósmoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli z ZS w Lubawie. Wcześniej uczniowie wspólnie z doradcą zawodowym wybrali lekcje, w których chcieliby uczestniczyć. I tak młodzi ludzie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcjach z języka angielskiego, fizyki, biologii, chemii, rachunkowości i in. razem z uczniami liceum i technikum. 

Uczniowie naszej szkoły zostali miło przyjęci zarówno przez nauczycieli, jak i przez rówieśników. Wrażenia po wycieczce były pozytywne. Młodzieży podobała się życzliwa atmosfera, otwartość i sposób prowadzenia zajęć przez nauczycieli. 

Składamy serdeczne podziękowania Pani dyrektor, Annie Empel, doradcy zawodowemu Pani Monice Chylińskiej,  za zaproszenie i oprowadzenie nas po budynku szkoły. 

Joanna Kochańska