Wieczornica niepodległościowa

Świece, nastrojowe światła, msza święta i modlitwa za ojczyznę – tak 15.11 świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan dyrektor Dariusz Liberacki, wójt gminy Lubawa pan Tomasz Ewertowski oraz emerytowany dyrektor naszej szkoły pan Wiesław Szlesinger w swoich przemówieniach podkreślili wagę tego święta. Przypomnieli drogi Polski do wolności oraz podkreślili to, jak wielkie mamy szczęście żyjąc w wolnej ojczyźnie.

Kolejnym punktem uroczystej wieczornicy był spektakl słowno – muzyczny, którego bohaterami byli uczniowie naszej szkoły. Współczesne podejście do spraw patriotyzmu pokazało, jak często bardzo zapomniani przez młodych ludzi są ci, którzy walczyli za wolność naszego kraju.

Pojawiający się co jakiś czas duch Polski przypominał wszystkim zebranym losy naszej ojczyzny i wszystko, przez co musiała ona przejść, zanim nastała dla niej upragniona wolność.

Całość uświetniły piosenki patriotyczne zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne oraz tańce wykonane przez uczniów klas I-III oraz IV – VIII. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę Filipa Lato i zespołu Sound’n’Grace – 100, pokazując, jak radosnym świętem dla nas jest dzień 11.11 i jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za losy Polski bez względu na nasz wiek, wykształcenie, czy miejsce zamieszkania.