Powitanie jesieni

Dnia 23 września w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Jesieni”. Pani Jesień „przyniosła” ze sobą wielki kosz pełen swoich darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów, które podarowała dzieciom. Wspólnie z nimi tanecznym krokiem bawiła się w rytm muzyki. Dzieci odgadywały zagadki związane z jesienią oraz wspólnie bawiły się w kole przeliczając i segregując dary jesieni.  Najstarsza grupa przygotowała dla „ Pani Jesieni” niespodziankę i wyrecytowała piękny wiersz o obecnej porze roku.  Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku –kończącym się lecie i nadchodzącej jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Na koniec dzieci wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej.

Monika Dąbrowska