Dzień przedszkolaka

20 września  – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż  w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Nasze przedszkolaki świętowały właśnie w piątek 20 września. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Zaczęło się od powitania zaproszonych gości i serdecznych życzeń, które pan dyrektor  skierował do wszystkich przedszkolaków. 

Każdy przedszkolak doskonale o tym wie jak ważna jest książka w życiu człowieka. I właśnie dlatego w tak ważnym dniu została uroczyście otwarta biblioteczka przedszkolna z hasłem przewodnim „Przerwa na czytanie”, z której dzieci będą mogły korzystać w każdą przerwę.

Maluchy zaprezentowały krótką część artystyczną, następnie zaproszeni goście przeczytali dla dzieci wiersz Juliana Tuwima pt. Lokomotywa. Oczywiście nie mogło się obyć bez uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonał pan dyrektor  wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie odbyło się  wiele atrakcji i niespodzianek, wesołej zabawy i radości z bycia przedszkolakiem nie było końca.

 Jedną z niespodzianek były nowe gry podłogowe, które bardzo ucieszyły dzieci. Kolejną niespodziankę tym razem słodką przygotowali maluchom rodzice.  Każde dziecko otrzymało kolorowy balonik, który tego dnia służył głównie do zabawy. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

 Wszystkim  przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Monika Dąbrowska