Święto Rodziny w Prątnicy

We wtorkowe popołudnie 11.06.2019r. rodziny uczniów klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy spotkały się, aby wspólnie celebrować Święto Rodziny. Dzieci pod opieką Pani Marii Jakubowskiej, Pani Marioli Kliniewskiej i Pani Beaty Kamińskiej starannie przygotowały się do tego wydarzenia. Po powitaniu zgromadzonych przez dyrektora szkoły, Pana Dariusza Liberackiego, uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne i taneczne. Swoimi występami wzruszyli niejedno matczyne i ojcowskie serce. Życzenia oraz koszyki pełne kwiatków i serduszek przypominały rodzicom i rodzeństwu, że rodzina stanowi fundament. To ona jest podstawą, na której buduje się szczęście. Dalszą część popołudnia wypełniły zmagania sportowe rodzin i taneczne pląsy, po których gaszono pragnienie i wzmacniano siły przy suto zastawionych stołach. O przygotowanie posiłku, jak zwykle, zatroszczyły się niezawodne mamy. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy i sołtys, Pan Jan Kowalkowski, zadbali nie tylko o bezpieczeństwo zgromadzonych, ale też komfortowe samopoczucie. Rozgrzane ciała można było schłodzić w pobliżu kurtyny wodnej, natomiast amatorzy kiełbasek mogli je upiec przy ognisku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też pieczenie podpłomyków. Czas mijał szybko i radośnie (jak zwykle w dobrym towarzystwie). Zadowolone miny zebranych sugerują, że to święto wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

B.K.