Szkolny ogród dydaktyczny cz. II

Pod koniec roku szkolnego po raz kolejny ruszyły prace w naszym szkolnym ogrodzie dydaktycznym. Dzięki kontaktom z rodzicami udało nam się otrzymać kilka ciekawych eksponatów: drewniany magiel, dzban do noszenia mleka (zwany tez kaną). Ponadto pojawiły się różne donice i kosze. Powoli w naszym ogrodzie pojawiają się rośliny. Na skalnym wzniesieniu pojawiły się pierwsze okazy „skalniaków”. Bazylia i mięta to tylko niektóre z ziół, które zagościły na wiosnę w naszym ogródku. Niebawem trafi do niego jeszcze więcej kwiatów. Rodzice zaoferowali nam wiele pięknych gatunków roślin. Niestety na chwilę obecną rośliny, które kwitną nie mogą zostać przesadzone. Ponadto upały i panująca susza nie ułatwia nam zadania. Posadzone dotychczas zioła i kwiaty oraz byliny wymagają ciągłego podlewania. Pod koniec wakacji wznowimy prace w ogrodzie.

Iwona Fidora