„Oto Twój przyjaciel, partner, obrońca, Twój pies. Jesteś całym jego życiem, miłością, przewodnikiem. Pozostaje Ci oddany i wierny, dopóki bić będzie jego serce. Winni Mu jesteśmy takie traktowanie, by zasłużyć sobie na to oddanie…”

Dnia 22 maja odbyło się miłe spotkanie młodszych i starszych przedszkolaków oraz klas I-IV z pracownikami Schroniska w Iławie i ich podopiecznymi. P. Edyta i P. Ewa mówiły o tym, jak bardzo nas potrzebują zwierzęta przebywające w Schronisku. Zadawały przedszkolakom wiele pytań i padło wiele prawidłowych odpowiedzi. Dzieci klas I-IV dowiedziały się ile zwierząt mieszka w Schronisku, dlaczego się tam znalazły, ile karmy potrzebują codziennie, aby psie i kocie brzuszki były najedzone. Psy ze Schroniska pokazały, że sztuczek może się nauczyć każdy pies, niezależnie od rasy i wieku. Trzeba poświęcić im tylko, czas, cierpliwość i systematyczność ćwiczeń. Bardzo dziękuję rodzicom, wychowawcom i przede wszystkim uczniom za wsparcie na rzecz mieszkańców iławskiego Schroniska.

Joanna Kochańska