Nasze dzieci i zagrożenia – temat spotkania z rodzicami

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu, o substancjach, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków. Powszechnie zwane są „dopalaczami”. W związku z tym dnia 25 kwietnia na spotkanie
z rodzicami uczniów naszej szkoły zaproszono przedstawicielkę Państwowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego w Iławie. 

Pani Iwona Marchlewska poinformowała zebranych rodziców co to są dopalacze, jak wyglądają i jak działają na ośrodkowy układ nerwowy oraz jakie są objawy ich zażywania. Prelegentka przybliżyła zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. 

Zgromadzeni rodzice uzyskali wskazówki co robić, gdy podejrzewają, że dziecko używa „dopalaczy” lub „narkotyków”, a także gdzie szukać pomocy. 

Przypominam, że więcej informacji na temat „dopalaczy” rodzice znajdą na stronie prowadzonej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.dopalaczeinfo.pl.

Antynarkotykowy Telefon Zaufania

801 199 990

Czynny codziennie od 16.00 do 21.00

Gdzie szukać pomocy? Informator na temat placówek udzielających pomocy osobom z problemem narkotykowym dostępny jest na stronie: www.kbpn.gov.p

Joanna Kochańska