Apel upamiętniający zbrodnię katyńską

9 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 79. rocznicę zbrodni katyńskiej.Na początku usłyszeliśmy piosenkę „Ostatni list” w wykonaniu Marcela Rucińskiego z kl. VI. Następnie uczniowie kl. IIIb pod opieką p. Beaty Kamińskiej przybliżyli nam wydarzenia tamtych lat, wspominając  zamordowanych polskich oficerów. Również poprzez poezję sprawili, że mogliśmy się wczuć w atmosferę tamtych lat. Występujący nie mogli nie wspomnieć też o katastrofie lotniczej, która miała miejsce pod Smoleńskiem 10.04.2010r. W drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej zginęło 96 osób. Wśród ofiar znalazło się wielu wybitnych polskich polityków, duchownych, szefów instytucji państwowych, a także m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Lech Kaczyński z żoną Marią.

W ten sposób oddaliśmy hołd podległym wówczas oficerom i policjantom oraz ofiarom katastrofy lotniczej.

Oliwia Gumowska