Otwarcie sali zabaw MIŚ

  Wszyscy dobrze wiemy, że okres przedszkolny uznawany jest  za wiek zabawy, gdyż zabawa jest główną i naturalną formą działalności dziecka w tym czasie. Może przybierać ona różne formy, od najprostszych manipulacji po skomplikowane zabawy w role. W trakcie zabawy możemy poznać dziecko, jego sposób myślenia, mowę, poziom uspołecznienia oraz stopień samodzielności w rozwiązywaniu problemów. W zabawie znajduje odbicie wewnętrzny świat wartości dziecka, jego potrzeby, uczucia i wiedza o otaczającym go świecie. 

    Doskonale wie o tym wszystkim  nasz pan dyrektor Dariusz Liberacki, który od dłuższego czasu robił wszystko, aby stworzyć nowe miejsce zabaw dla naszych dzieci. 

  Cel został osiągnięty i dzisiaj  odbyło się otwarcie nowo powstałej sali zabaw.

 Na początku pan dyrektor powitał zaproszonych gości : panią Genowefę Lewandowską oraz pana Janusza Kowalkowskiego, następnie uczniowie najstarszej grupy zaprezentowali wierszyk o nowej sali. Na uroczystości pojawili się również zaprzyjaźniony Miś i dwóch klaunów, którzy zabawiali dzieci różnymi sztuczkami i tańcami. Nie obyło się również bez ceremonii przecięcia wstęgi, którego dokonał Pan dyrektor z zaproszonymi gośćmi. Dużą niespodzianką dla dzieci, okazał się również smaczny tort. Po czym wszyscy ruszyli w wir zabaw, gdzie radości i uśmiechom nie było końca. Na pamiątkę tego dnia każde dziecko otrzymało balonik w kształcie wiosennego kwiatka, pieska czy szabli.

     Podziękowania należą się pani Genowefie Lewandowskiej za prezent dla przedszkolaków jak również panu sołtysowi Januszowi Kowalkowskiemu i radzie sołeckiej z Prątnicy za podarowanie smacznego tortu. 

Monika Dąbrowska