Spotkanie przedszkolaków z teatrem

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przeżyły ciekawe spotkanie z teatrem-od zewnątrz – ze strony widza i od środka-wcielając się w rolę bohaterów bajek i baśni. Udaliśmy się na spektakl teatralny do Lubawy. W MOK spotkaliśmy się z Piotrusiem Panem i piratami. W naszej szkole w Prątnicy dzieci oglądały przedstawienia teatralne w reżyserii A. Jędrzejewskiej. Miały możliwość uczestniczyć osobiście w zmaganiach trzech świnek ze zglodnialym wilkiem. Ogromne wrażenie zrobił na maluchach teatr cieni. Dzieci poznały, jak można bawić się kreatywnie latarka i kawałkiem papieru,z którego pani Ania wyczarowala historię pt. „Żabi Król”. Dzieci z zainteresowaniem śledzily losy bohaterów. Przedstawienia zainspirowały je do tworzenia własnych historii. Przedszkolaki z uwagą słuchały swoich kolegów, którzy znakomicie sprawdzili się w roli reżyserów i aktorów teatralnych. Poznaliśmy rodzaje lalek występujących na scenie. Robiliśmy kukielki, marionetki, bawiliśmy się ręcznie przygotowanymi pacynkami .Przygoda z teatrem wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Lekcje pokazały, że zabawa w teatr to znakomita alternatywa dla telewizyjnych i komputerowych projekcji.

Anna Jędrzejewska