Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 4-8 i gimnazjum

21 marca, jak zwykle, przywitaliśmy wiosnę na wesoło! Zabawa rozpoczęła się tradycyjnie od przygotowania przez każdą klasę najbrzydszej marzanny symbolizującej panią Zimę. Pożegnanie zimy odbyło się w sposób nietypowy. Wykonane dowolną techniką na szarym papierze marzanny zostały wysłane do krainy wiecznej zimy. Zaraz po odesłaniu zimy, przywitaliśmy panie Wiosny wytypowane przez każdą z klas, w rolę których wcielili się oczywiście panowie :).

Następnie świętowanie przeniosło się na salę gimnastyczną, gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w wielu wesołych zabawach przygotowanych przez panią Anitę Grajewską. Bieg z piłeczką na łyżeczce, konkurs na najszybsze zdejmowanie i zakładanie butów, przyklejanie do twarzy piegów przy użyciu tylko wody, to tylko niektóre z zabaw zaproponowane przez panią Anitę. Starszacy mogli pochwalić się swoją sprawnością manualną nawlekając igłę, spostrzegawczością – drużynowo odwzorowując rysunek oraz sprawnością fizyczną, gdy jako pracowite mróweczki biegali na czas z piłką leżącą na brzuchu. Wszystkie zabawy przyniosły nam  dużo frajdy i wywołały uśmiechy na naszych twarzach. Każdej z nich towarzyszył śmiech, muzyka i głośny doping kolegów i koleżanek z klasy.

W tym dniu każdemu towarzyszył radosny nastrój i zadowolenie z rozpoczynającej się cieplejszej pory roku.

Oliwia Gumowska