Pierwszy Dzień Wiosny u uczniów 0-3

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III od samego rana rozwiązywały wiosenną krzyżówkę, śpiewały, ćwiczyły, tańczyły, a wszystko po to, żeby szkolne mury opuściła Marzanna- zimowa panna, a jej miejsce zajęła pani Wiosna. Marzanna siedziała wygodnie na fotelu i przyglądała się dzieciom. Była ciekawa, czy uda im się odgadnąć hasło krzyżówki, czy swoim śpiewem obudzą niedźwiedzia z zimowego snu, czy ‘taniec Mai’ tak rozgrzeje atmosferę na sali gimnastycznej, że będzie musiała ustąpić miejsca Wiośnie. Godzinę później znalazła odpowiedź na to pytanie. Zakłopotana, opuściła salę, a w szkole zapanowała WIOSNA!!! Radość dzieci była ogromna. Wraz z niedźwiedziem zatańczyły dla Wiosny  ‘The Gummy Bear Song’. Potem odbył się konkurs na wiosenny strój. Na wybiegu można było zobaczyć bociany, żaby, zajączka, kilka Pań Wiosen a nawet Pana Wiosnę. Kolejnym punktem programu przygotowanego na ten dzień był  ‘Festiwal zawodów’ dla uczniów klas 0-III. Największą popularnością wśród naszych dzieci cieszył się zawód strażaka, na drugim miejscu zawód kucharza, a na trzecim lekarza i policjanta. Możemy więc ze spokojem spojrzeć w przyszłość: będziemy mieli co jeść, będzie miał kto nas leczyć i będziemy bezpieczni. Tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień wiosny u najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Emilia Czyżak