Kangur Matematyczny

W czwartek, 21 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Przeprowadzany jest jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Kangur Matematyczny narodził się w latach osiemdziesiątych w Australii – stąd jego nazwa. Inicjatorem konkursu był światowej sławy popularyzator matematyki Peter Joseph O’Halloran. Po raz pierwszy w Europie odbył się we Francji w 1991 roku i od razu zyskał dużą popularność. Polska po raz pierwszy przystąpiła do tego konkursu w 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 milionów uczniów, z tego w Polsce około 300 tysięcy. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia. logo kanguraDo udziału w konkursie zgłosiło się w naszej szkole 20 uczniów w kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet oraz Junior. Uczestnicy rozwiązywali 30 zadań, które oprócz wiedzy matematycznej wymagały ogromnej spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. W dniu konkursu każdy uczestnik dostał upominek- breloczek logiczny.Wyniki konkursu, na które czekamy z niecierpliwością, będą pod koniec maja, . Wszystki uczestnikom życzymy sukcesów.

Anita Grajewska