XXIV międzywojewódzki konkurs wiedzy przyrodniczo – ekologicznej

12 marca 2019 r. odbył  się II etap  XXIV edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej  pod hasłem: „Pracowite Pszczołowate”. To wydarzenie  miało miejsce w gościnnych progach  Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Iławie.  W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych, z klas IV-VIII, które zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych z grupy 548 uczniów.  Zadaniem startujących w konkursie drużyn było rozwiązanie  zespołowo, testu składającego się z 25 pytań. Celem tego etapu jest wytypowanie 10 drużyn do Finału konkursu, który będzie miał miejsce  28 maja br. w Jerzwałdzie.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

Organizacyjnie konkurs wspiera Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, filia w Iławie

Szkołę Podstawową im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy  pod opieką Iwony Czyżyk reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie :  Karolina Derkowska, Miłosz Biedrzycki,  Marcelina Rucińska, Nikodem Szczepański.

Iwona Czyżyk