Urodziny Liczby PI

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi – wiele szkół na świecie obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina. W naszej szkole poraz 11obchodziliśmy święto liczby Pi .W tym roku wszyscy uczniowie od kl 4 sp do 3 gim brali udział w specjalnie przygotowanej grze szkolnej „W poszukiwaniu liczby Pi”. Czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy rozwiązywały zadania ukryte w różnych zakamarkach szkoły. Kluczem do odnalezienia kolejnej koperty z zadaniem było rozwiązanie poprzedniego. W ostatniej kopercie uczniowie odnajdywali poszukiwaną liczbę Pi. Gra wywołała mnustwo pozytywnej energii kreatywności a przede wsystkim zastosowanie wiedzy matematycznej. Wszyscy fajnie si€ bawili a przy okazji mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3b gimnazjum oraz klasa 6. Drugie miejsce zajęła klasa 4 b oraz 3a gimnazjum. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

Anita Grajewska