Gminne eliminacje Mistrzostw Województwa WMZLZS szkół gminnych

W czwartek 28 lutego 2019 r. w Hali Sportowej w Złotowie rozegrano eliminacje gminne Mistrzostw Województwa WMZLZS Szkół Gminnych w halowej piłce nożnej 2019 rocznik 2006 i młodsi. W sportowej rywalizacji udział wzięli uczniowie sześciu szkół z terenu Gminy Lubawa – SP Złotowo, SP Rożental, SP Kazanice, SP Tuszewo, SP Prątnica oraz SP Grabowo-Wałdyki.


Zespoły w drodze losowania zostały przypisane do dwóch trzyzespołowych grup „A” i „B”.

Wyniki rywalizacji


Grupa A

SP Rożental – SP Tuszewo 1:4 (1:1)

SP Rożental – SP Kazanice 2:4 (1:2)

SP Tuszewo – SP Kazanice 5:0 (2:0)

Tabela Grupa A

I SP Tuszewo 6 pkt. bramki 9:1

II SP Kazanice 3 pkt. bramki 4:7

III SP Rożental 0 pkt. bramki 3:8


Grupa B

SP Złotowo – SP Prątnica 0:2 (0:2)

SP Złotowo – SP Grabowo-Wałdyki 0:10 (0:2)

SP Prątnica – SP Grabowo-Wałdyki 0:5 (0:2)

Tabela Grupa B

I SP Grabowo-Wałdyki 6 pkt. bramki 15:0

II SP Prątnica 3 pkt bramki 2:5

III SP Złotowo 0 pkt. bramki 0:12


Półfinały

SP Tuszewo – SP Prątnica 1:2 (0:2)

SP Kazanice – SP Grabowo-Wałdyki 0:2 (0:1)


Mecz o V miejsce

SP Złotowo – SP Rożental 0:3 (0:0)


Mecz o III miejsce

SP Tuszewo – SP Kazanice 5:1 (2:0)


Finał

SP Prątnica – SP Grabowo-Wałdyki 1:1 (1:0) karne 3:1


Klasyfikacja końcowa

I SP Prątnica – awans do eliminacji rejonowych

II SP Grabowo-Wałdyki

III SP Tuszewo

IV SP Kazanice

V SP Rożental

VI SP Złotowo


Zawodnicy z drużyn z miejsc I – III otrzymali pamiątkowe medale, kapitanowie wszystkich drużyn puchary oraz dyplomy. Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Justyna Kwiatkowska – Dyrektor SP Złotowo, Benedykt Czarnecki – Z-ca Przewodniczącego ds. organizacyjnych GZ LZS w Lubawie oraz Dariusz Liberacki – Prezes Gminnego Szkolnego Związku Sportowego. 


Organizatorzy w związku z przypadającym na dzień zawodów „Tłustym Czwartkiem” przygotowali dla zawodników i opiekunów pączki.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.