Spotkanie z mitologią na żywo

       Dnia 17.01.19r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Lubawy. Głównym celem wyjazdu było  przedstawienie teatralne pt. „Mitologia” w lubawskim MOK-u. Wizyta w lubawskim domu kultury poprzedzona była odwiedzinami Lodowej Kawiarenki, gdzie, przed teatralną uczta dla ducha, mogliśmy posilić też  swoje ciała.

     Spektakl okazał się dla nas dobrą powtórką dotyczącą mitologicznych wydarzeń. Aktorzy w ciekawy sposób przedstawili nam jedne z ważniejszych mitów greckich. Dzięki ciekawej oprawie muzycznej, znakomitej scenografii i wspaniałej grze aktorskiej przenieśliśmy się do czasów mitologicznych. Mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z Heraklesem, Orfeuszem czy Ariadną. Śledziliśmy również m.in. losy Syzyfa i Prometeusza.

     Przedstawienie dostarczyło nam wiele rozrywki oraz wzbogaciło naszą wiedzę.

Oliwia Gumowska