Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

            17 stycznia, tuż przed feriami zimowymi, dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Prątnicy zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do szkoły. Zacnych gości gorąco powitał Pan Dyrektor Dariusz Liberacki.Więź, jaka łączy babcie i dziadków z wnukami, jest wyjątkowa i nieoceniona. Dlatego coroczne spotkania przebiegają w sedecznej atmosferze. Społeczność szkoły dołożyła starań, by tak było i tym razem.Dostojnym gościom mamy serwowały ciepłe napoje i domowe wypieki. Uczniowie pod opieką wychowawczyń: Pani Marii Jakubowskiej, Pani Marioli Kliniewskiej i Pani Anety Kowalkowskiej starannie przygotowały część artystyczną.W widowisku o zimowej i noworocznej tematyce, promującej wartości rodzinne, dzieci doszły do wniosku, że umiejętności babć i dziadków są ogromne, niezwykłe. Uznały, że takie magiczne sztuczki potrafi spowodować jedynie niepowtarzalna milość do wnuka i wnuczki.Uczniowie wcielili się również w postacie seniorów, którzy w swojej świetlicy stosowali śmiechoterapię. Dzieci z przejęciem odgrywały przypisane im role. Z werwą tańczyły ,,Mazura”, Śnieżynki poruszały się z gracją, Ułani i Królewicze – z dystynkcją. W powietrzu wirowała zimna zamieć. Salwy śmiechu wyzwalały postacie Seniorów, którzy z dystansem podchodzili do życia.Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste „Sto lat” odśpiewane na cześć Gości. Dopełnienie stanowiły życzenia, drobne upominki, słodkie buziaki i uściski.W drugiej części spotkania dominowały konkursy i tańce, które stały się okazją do szalonej wspólnej zabawy.    

          Szanownym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i radości z wnucząt. Do zobaczenia za rok!

B.K.