Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych


         Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.


          Dnia 14 stycznia 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawie sierż. szt. Sławomir Łukaszewski i asp. szt. Rafał Rogożyński przypomnieli wszystkim uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa podczas zabawy na śniegu, zjazdu ze stoków, jazdy na nartach czy łyżwach. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie zimowego wypoczynku oraz zasady obowiązujące w ciągu całego roku. Takie jak bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po nieoznakowanych odcinkach drogi czy bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.


         Szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!


Joanna Kochańska