Bal karnawałowy i spotknie z Mikołajem uczniów klas I – IV

W środę 9 stycznia 2019r. uczniowie klas I-IV bawili się na choince szkolnej.Do sali gimnastycznej, która tego wieczoru przyciągała uwagę zimową scenerią, licznie przybyli uczniowie, często razem z rodzicami i młodszym rodzeństwem. Na początku Pan Dyrektor powitał zgromadzonych, życząc wszystkim dobrej zabawy. W świąteczny nastrój wprowadziła obecnych starannie przygotowana część artystyczna. Złożyły się na nią widowisko teatralne pt. ,,Gdzie się podział Święty Mikołaj?” oraz tańce i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Na szczęście Święty Mikołaj bezbłędnie odnalazł drogę do naszej szkoły i obdarował dzieci paczkami pełnymi słodyczy. Uszczęśliwione maluchy chętnie pozowały do zdjęć z utęsknionym gościem i zaprosiły go do wspólnej zabawy. Resztę wieczoru wypełniły konkursy i tańce. Jak na bal karnawałowy przystało, na parkiecie pod opieką wodzireja, wirowały wróżki, damy dworu, czarodzieje, pingwiny, a nawet diabły. W rytm dziecięcych przebojów bawiono się w dużym kole, w parach, tworzono węże i pociąg. Zmęczeni tancerze mogli odzyskać siły w szkolnej kawiarence, o pyszne ciasta jak zawsze zadbali niezawodni Rodzice. Najmilszym podziękowaniem za pracę nauczycieli, rodziców i Rady Rodziców były uśmiechy dzieci. Do zobaczenia za rok!

B.K.