Bal karnawałowy u przedszkolaków

                 Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 08.01.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, strażaków, biedronki, a nawet biskupa …nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
                   Na początku balu uczniów powitał Pan dyrektor, który życzył wszystkim niezapomnianych chwil. I tak właśnie było, bo tuż po tańcu powitalnym rozpoczął się pokaz mody balowej. W pierwszej kolejności zaprezentowały się panie, ale i panowie nie byli gorsi, kiedy pewnym krokiem weszli na wybieg i zaprezentowali swoje stroje.
Na tę wyjątkową okazję nasze dwie czarodziejki wyczarowały kilkoro gości, którzy poprowadzili zumbę dla dzieci i zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc  w zabawach wspólnie ze swoimi paniami. 
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,
uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Aby troszkę odpocząć, dzieci narysowały wspólnie bardzo długie podziękowania dla naszego kolejnego gościa, którym okazał się św. Mikołaj.
Tym razem Mikołaj nie tylko rozdawał dzieciom upominki, ale również zadawał zagadki i wspólnie się z nimi bawił.
Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Dzieci ochoczo poruszały się w rytmie samby, walczyka, czy tańcząc kaczuchy.
                Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Monika Dąbrowska