Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych

           20.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Prątnicy dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli osoby samotne i starsze mogły spędzić przedświąteczny czas w miłej atmosferze.
           Spotkanie opłatkowe zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy p. Dariusz Liberacki wraz z sołtysami: Szczepankowa – p. Danutą Wiśniewską, Łążyna – p. Joanną Krajewską, Omula – p. Benedyktem Czarneckim, Prątnicy – p. Janem Kowalkowskim.
Na wstępie zacnych gości ciepło przywitali organizatorzy.
          Świąteczną atmosferę przybliżyło przeczytanie fragmentu Ewangelii. Potem ksiądz proboszcz Tomasz Mowinski pobłogosławił opłatek, którym przełamali się seniorzy. Składanie życzeń stanowiło niewątpliwie najważniejszy moment wydarzenia. Przypomniał on, że nikt z nas nie jest samotną wyspą i nawet w trudnych sytuacjach życiowych otwarcie się na drugiego człowieka, przynosi ulgę i dodaje sił. Takie chwile wyzwalają w każdym dobro i poczucie braterstwa.
          Świąteczny klimat podkreślała piękna oprawa muzyczna, o którą zadbali państwo Anna i Arkadiusz Rucińscy, przygotowując dzieci i młodzież do wykonania kolęd. Pod ich kierunkiem uczniowie wystawili jasełka.
           Uczestnicy z zainteresowaniem śledzili przebieg przedstawienia, włączali się do wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój akcentowała dekoracja sali przygotowana przez p. Lidię Abramczyk, p. Agnieszkę Rozwadowską i p. Iwonę Czyżyk.
Goście mogli podziwiać również wystawę szkolnych szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów.
          Zaproszonych gości podjęto wigilijnym poczęstunkiem. Ci, którzy dotarli na spotkanie, wychodzili z niego zadowoleni i uśmiechnięci.
           Ufamy, że spotkanie opłatkowe w następnym roku, na które zaprosił gospodarz p. Dariusz Liberacki, odbędzie się w równie miłym nastroju.