Porządki u trzylatków

                         Kolejny pracowity dzień w przedszkolu, a my, jak zawsze uśmiechnięci i do pracy pełni chęci. Dzieci z grupy trzylatkow rozpoczęły czas porządków. Na podstawie wiersza W. Chotomskiej”Pan Bałagan” i           J. Tuwima „Okulary” rozmawialiśmy o trudnościach życiowych mających swe źródło w braku porządku. Szybko uporalismy się z klasowym balaganem, pracując wspólnie w pocie czoła. Efekty naszych działań oceniła Pani Danka, zaproszony gość, którą powitalismy piosenką pt. „Bakterie”.

To nasza Pani woźna zapoznala dzieci ze swoimi obowiązkami i z urządzeniami, które pomagają jej na co dzień uporać się z ciężką i ważną pracą. Dzieci poznały sztuczki pozbywania się zarazkow, bakterii oraz „niechcianych gości” . Każdy miał okazję przetestować urządzenia do sprzątania. Odsyłamy rodziców do galerii zdjęć. Tam możemy znaleźć dowody na ukryte talenty naszych pociech i wykorzystać je w związku ze zbliżającymi się świętami. Porzadkowalimy chusteczki, które choć są podobne, bo maja cztery rogi, to jednak się różnią i również można je umiejętnie poukładać. Zapanowalismy również nad geometrycznym balaganem na kartach pracy.

Dziś jesteśmy już przekonani o tym, że czystość i porządek to nie tylko sposób na zarazki, ale również recepta na pożyteczne i przyjemne spędzanie czasu,o czym świadczyły usmiechy i zaangażowanie najmłodszych.

Anna Jędrzejewska