Andrzejki w klasach I – III

                  26 listopada 2018r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej brali udział w ostatniej zabawie w okresie przedświątecznym. Czas tańców i wróżb poprzedziły spotkania klasowe. Na zajęciach uczniowie poznali historię katarzynek i andrzejek. Dowiedzieli się, że to zabawy urządzane w wigilię wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej (wieczór i noc z 24 na 25 listopada) i wigilię wspomnienia św. Andrzeja (29 na 30 listopada). Dziś już nikt nie wierzy, że gałązka wiśni, karteczka z imieniem, ścieżka ułożona z butów, serduszko z imionami, kształt obierki z jabłka, cień rzucamy przez woskową figurkę czy inna przepowiednia powie, jak będzie wyglądać dalsze życie. Niektóre z tych wróżb stały się natomiast pretekstem do świetnej zabawy i integracji uczniów.

BK