Wyjątkowy dzień u Przedszkolaków

Wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka to właśnie ten, w którym może świętować go razem ze swoja ulubioną maskotką- pluszowym misiem. To właśnie dzisiaj w uroczysty sposób w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W naszym przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego przyjaciela misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przeniesienia się w krainę misiów i przywitania wszystkich przedszkolaków i ich pluszaków, następnie pan dyrektor powitał wyjątkowego gościa, którym był nie kto inny jak właśnie Miś. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć odśpiewania STO LAT dla solenizanta i przepysznego  tortu, który sprawił maluchom ogromną niespodziankę a „dokładkom” nie było końca.

Po konsumpcji przyszedł czas na prezentację multimedialną o historii i  lubianych misiach z dziecięcych bajek. Następnie zaczęliśmy bawić się przy misiowych przebojach, podczas których  zabawa goniła zabawę, a uśmiechu i radości nie było końca .

Pod koniec zabaw przedszkolatki próbowały ulubionego smakołyku każdego misia – słodkiego miodku z ciasteczkiem. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po dniu pełnym wrażeń, przedszkolaki zmęczone, ale z szerokim uśmiechem, wróciły do domu.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania dla Pani sołtys i koła gospodyń ze Szczepankowa za podarowanie toru.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych