Rozbudowa Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

W związku z 100.rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy zaplanowano szereg zadań upamiętniających tę rocznicę. Jednym z takich zadań była rozbudowa Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Pierwszym elementem, który pojawił się ramach rozbudowy był głaz narzutowy, na którym umieszczona zostanie pamiątkowa tablica, która zostanie uroczyście odsłonięta 9 listopada 2018 r. podczas Gminnych Obchodów 100-lecia niepodległości. 30 października w szkole miała miejsce akcja pt. „100 krzewów na stulecie niepodległości”. Na terenie obok głazu pamiątkowego uczniowie klas: 8 oraz III a i III b gimnazjum sadzili krzewy ozdobne tj. 100 krzewów (tuje). Teren wyznaczony przez krzewy będzie w kolejnych latach zagospodarowany przez nowe elementy ogrodu dydaktycznego. Zakup krzewów został sfinansowany dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Nad powiększeniem Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego czuwają: Iwona Czyżyk i Iwona Fidora.

 

Iwona Fidora