Gminne zawody piłki ręcznej

W minionych dniach reprezentanci naszej szkoły brali udział w gminnych zawodach Piłki Ręcznej. Pierwsze swoje zmagania rozpoczęły dziewczęta, 23.10 w hali sportowej w Złotowie. Warto dodać, że w tegorocznych rozgrywkach połączono graczy z klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Na turnieju zjawiło się 8 drużyn. Nasze reprezentantki bez większych trudności pokonały rywalki w grupie (9:0 z Rumienica, 6:4 ze Złotowem, 12:2 z Rożentalem), co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie i grę w finale. W ostatnim pojedynku nasze dziewczyny, po bardzo zaciętym,  meczu wyrwały zwycięstwo rywalkom z Grabowa-Wałdyk, pokonując je w rzutach karnych. Mistrzynie gminy grały w składzie: Ola Ćwiklińska, Ola Babska, Gosia Karczewska, Karolina Kamińska, Oliwia Ziejewska, Justyna Żuralska, Malwina Biedrzycka, Kasia Józefowicz, Kinga Grabkowska, Amelia Wroszkowska i Julia Rykaczewska. Dwa dni później, 24.10, swoje mecze rozegrali chłopacy. Tu również zjawiło się 8 drużyn. Niestety nasi kadrowicze rozpoczęli zmagania w grupie od porażki ze Złotowem (5:6) co zamknęło im drogę do finału. W następnych meczach ograli oni Sampławe 8:4 oraz zremisowali 3:3 z Byszwałdem. Po rozegraniu tylko dwóch meczów, swój udział w turnieju zakończył kapitan Dominik Piekoszewski. W finale spotkały się Grabowo ze Złotowem, gdzie zwycięsko wyszła pierwsza drużyna, a w meczu o trzecie miejsce nasza mocno osłabiona drużyna grała z ekipą z Kazanic. Po pełnym emocji spotkaniu, „nasi” wyrwali brąz, zwyciężając 8:5. Skład chłopaków: Dominik Piekoszewski, Juliusz Krajewski, Błażej Jakubowski, Olaf Krajewski, Wiktor Chęć, Kacper Nadolski, Tomek Kozicki, Wiktor Mroczek, Wiktor Kopistecki, Paweł Rozwadowski, Sebastian Kowalkowski i Filip Dzięgielewski. Opiekunem na zawodach był Pan dyrektor Dariusz Liberacki.

 

Filip Dzięgielewski