Targi Hubertus Arena 2018

Dnia 11.10.2018r. uczniowie klas IV a, IVb oraz troje uczniów (uczestników konkursu przyrodniczego) klasy VII pod opieką pań Iwony Czyżyk, Joanny Kochańskiej i Joanny Sendlewskiej wybrali się na Ścieżkę Edukacyjną, zorganizowaną w ramach targów Hubertus Arena 2018. Uwaga uczestników skupiła się tego dnia szczególnie na tematyce leśnej. Ścieżka przyciągała zapachem prawdziwego lasu już od samego progu. Dzięki ekspozycjom na ścieżce uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się leśnym zwierzętom oraz za sprawą doświadczonych myśliwych i leśników, zgłębić tajniki życia tych zwierząt – ich zwyczaje, przysmaki oraz tryb życia. Na specjalnie przygotowanym stoisku dzieci mogły posłuchać odgłosów lasu, rozwiązać krzyżówki poświęcone tej tematyce oraz nacieszyć oko pięknymi pracami plastycznymi, wykonanymi przez uczniów różnych szkół naszego regionu (również i naszej).
Po sporej dawce leśnej wiedzy, korzystając z uroków „złotej polskiej jesieni” udaliśmy się na spacer nad Jeziorem Drwęckim oraz zwiedziliśmy dzieciniec Zamku Krzyżackiego. W doskonałych nastrojach, bogaci w cenną przyrodniczą wiedzę wróciliśmy do Prątnicy.

 

 

Joanna Sendlewska