VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

28 września 2018r. obchodzony był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła także włączyła się w świętowanie tego dnia,  zachęcając wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.  Wszyscy, którzy w trakcie wakacji zdążyli o niej zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Uczniowie walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozwiązując los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Korzystając ze swojej kreatywności uczniowie wykonali plakaty o tematyce związanej z tabliczką mnożenia, rozwiązywali łamigłówki wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia.  Organizatorzy podnieśli poprzeczkę i Królowie Skakanek powtarzali tabliczkę mnożenia skacząc na skakance. Ta konkurencja wymagała od uczestników koncentracji na dwóch rzeczach jednocześnie i cieszy fakt, że chętnie wyzwanie to podejmowali nasi uczniowie.

Anita Grajewska, Wioleta Knitter