Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji w klasie pierwszej i u przedszkolaków.

Pogadanka z Panami policjantami dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze dzieci posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.
Panowie policjanci chętnie opowiedzieli maluchom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów. Panowie zaprezentowali atrybuty policjanta, co dzieciom sprawiło wiele radości.
Klasa pierwsza obejrzała prezentację multimedialną o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i otrzymała w prezencie odblaski, aby zawsze być widocznym po zmroku.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Maria Jakubowska, Monika Dąbrowska