Spotkanie trzylatków z teatrem

Dnia 10.09.2018 rozpoczęliśmy przygodę z teatrem.  Oddział przedszkolny to pierwszy etap przygotowujący młodego człowieka do „występów na scenie życia”. Dzisiejszy spektakl teatralny pt. „Trzy świnki” przedstawiony przez Panią Annę Jędrzejewską wprowadził dzieci do tematyki zajęć o rodzinnym domu.  Dzieci z przyjemnością wypowiadały się na temat swoich miejsc zamieszkania, z wielkim zaangażowaniem opowiadały o członkach swojej rodziny. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbliżsi sobie ludzie powinni mieszkać pod jednym dachem. Poznaliśmy różne sposoby budowania domów. Trzy świnki zaprezentowały nam postawy i efekty pracy ludzi, którzy zachowują się lekkomyślnie w życiu oraz tych, którzy są pracowici, wkładają dużo sił i energii, żeby osiągnąć zamierzony cel. Wspólnie z dziećmi stwierdziliśmy, że tylko ciężka praca się opłaca.  Wszyscy zgodnie postanowiliśmy wdrożyć  wnioski z zajęć do naszej pracy w rozpoczętym niedawno roku szkolnym 2018/2019. Zwieńczeniem naszych dzisiejszych zajęć było stworzenie „własnego domu” z  figur geometrycznych. Prace małych artystów można podziwiać w klasowej galerii 3-latków.

 

Anna Jędrzejewska