Uczniowie szkoły podstawowej na wycieczce w Lubawie

Na wycieczkę z naszymi Paniami się wybraliśmy i do Parku linowego autobusem szkolnym z panią Kazią i panem Henrykiem wyruszyliśmy. Uśmiech na twarzach szczery mieliśmy, bo na tę wyprawę bardzo się cieszyliśmy. Gdy już na miejsce dotarliśmy, grzeczniutko parami się ustawiliśmy i ruiny zamku biskupów chełmińskich zwiedzać poszliśmy. Tam jego historię panie nam przybliżyły i o Mikołaju Koperniku wiadomości odświeżyły. Gdy swoje kroki do parku skierowaliśmy , najpierw pawia indyjskiego przy parafii św. Jana zobaczyć poszliśmy. Mieszka on sobie w zielonym ogrodzie i każdy , kto chętny zobaczyć go może . Rozłożył on nam swój ogon w całej swej okazałości , bo bardzo się cieszył na tak miłych gości . Gdy dumnego ptaka opuściliśmy , to z niecierpliwością do parku ruszyliśmy. Tam, już na miejscu obsługa instruktażu nam udzieliła i tym odważnym uprząż , lożę z karabinkami i kask nałożyła. Byśmy na trasę bezpiecznie wyruszyli i z wielką odwagą po linach kroczyli . Nad ziemią sprytniutko się wspinaliśmy i bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy . Równowagę ćwiczyliśmy i swoją odwagę też wypróbowaliśmy. Na pewno jeszcze tu powrócimy i swoją sprawność chętnie poćwiczymy.

 

Agnieszka Rozwadowska