Półfinały wojewódzkie

Dnia 12.06.2018r. na boisku szkolnym w Kazaniach odbył się 3 etap zawodów piłkarskiej kadry czeka. Naszą gminę na półfinałach wojewódzkich reprezentowali zwycięzcy poprzednich rozgrywek- zawodnicy Sp Pratnica. Tego dnia do rywalizacji stanęły jeszcze dwie inne drużyny – UKS Świątki i Iłowo. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny przyjezdne i po zaciętym boju zwycięstwo odniósł zespół ze Świątek – 2:1. W drugim meczu nasi koledzy ze szkoły – wraz z dobranymi rówieśnikami z gminy- podejmowali reprezentantów Iłowa. Po stosunkowo łatwym meczu „Prątniczanka” wygrała aż 5:0 (Grzegorz Ewertowski, Paweł Fafiński, Damian Wyżlic X3). W ostatnim meczu, tak zwanym „finałowym”, nasza kadra zmierzyła się ze Świątkami. Po bezbramkowej pierwszek połowie, w drugiej doczekaliśmy się bramki, którą strzelił Paweł Rudnik. Gdy wszyscy myśleliśmy, że wynik nie ulegnie zmianie, nasz bramkarz popełnił fatalny błąd i doszło do wyrównania. Na szczęście był wśród nas Damian Wyżlic, który popisał się niesamowitą bramką z rzutu wolnego. W następnej akcji golkiper zaliczył świetną asystę (niezastąpionemu „Demonowi”) i zamazał złe wrażenie po wcześniejszej „interwencji”. Teraz z niecierpliwością czekamy na finał wojewódzki, który odbędzie się 20.06.2018r.
Skład reprezentantów:
Juliusz Krajewski, Dominik Piekoszewski, Grzegorz Ewertowski, Damian Wyżlic, Paweł Fafiński, Paweł Rudnik, Kamil Kościński, Adam Januszewski, Maciej Górski, Maciek Pietrzak, Filip Dzięgielewski, Igor Chyrzynski, Tomek Kozicki, Olaf Krajewski, Wiktor Kopistecki i Sebastian Kowalski.
Opiekunem na zawodach był pan dyrektor Dariusz Liberacki.

 

Filip Dzięgielewski