Realizacja projektu gimnazjalnego

Uczniowie gimnazjum przygotowali projekt edukacyjny z myślą o swoich najmłodszych kolegach ze szkoły. Jego koordynatorem była pani Anita Grajewska. Gimnazjaliści  zorganizowali zajęcia, na których maluchy poznawały wiedzę na temat figur geometrycznych. Wszędzie obecne były trójkąty, kwadraty, koła i prostokąty. Zadaniem dzieci było wykonanie kilku zadań matematycznych, które pozwoliły na uwolnienie księżniczki z zaklętej magicznej wieży. Oczywiście wszystkie zadania zostały doskonale wykonane, a księżniczka uwolniona. Wszystkie dzieci w nagrodę za duże zaangażowani otrzymały dyplom „Małego matematyka” i słodką niespodziankę. Projekt edukacyjny został zaliczony, a gimnazjaliści dodatkowo na własnej skórze doświadczyli, jak trudna jest praca nauczyciela przedszkola i jak precyzyjnie muszą być przygotowane każde zajęcia.

Anita Grajewska