Bal gimnazjalistów

7 czerwca sala restauracji w Grodzicznie zamieniła się w prawdziwie balową salę. Uczniowie klas III gimnazjum przeżyli tam swój wielki dzień. Uroczystość rozpoczęła się odtańczeniem poloneza, do którego naszych uczniów skrzętnie przygotowywała pani Lidia Abramczyk. Dźwięki muzyki, elegancja i szyk … W ciągu tych kilku minut każdy z uczniów zmienił się nie do poznania. Po tańcu gimnazjaliści powitali przybyłych gości, złożyli podziękowania wychowawcom – pani Iwonie Czyżyk oraz panu Dariuszowi Licznerskiemu, rodzicom oraz wszystkim nauczycielom, wspominając krótko czas spędzony w szkole. Tuż po uczniach głos zabrał pan dyrektor Dariusz Liberacki. Oficjalnie bal został rozpoczęty. Parkiet nie pustoszał, a wszyscy bawili się doskonale. Przerywnikiem był dla wszystkich specjalny taniec przygotowany przez chłopców, którego autorem układu była pani Anita Grajewska. Płynne ruchy i wspaniały dystans do siebie sprawiły, że oglądającej występ publiczności, uśmiech nie schodził z ust. Trzecioklasiści zgodnie twierdzą, że nigdy nie zapomną tego balu.