Uczniowie klasy III a sp na wycieczce w Toruniu

Dnia 6. 06. 2018r. klasa IIIa szkoły podstawowej pod opieką pań: Doroty Malinowskiej i Joanny Sendlewskiej uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Pogoda – podobnie jak nastroje dzieci – dopisała idealnie. Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Teatru Baj Pomorski,  w którym uczestniczyliśmy w emocjonującym spektaklu teatralnym pt. „Jaś i Małgosia”. Po uczcie dla duszy dotarliśmy na ucztę dla ciała – zajadając się lodami w Cukierni Lenkiewicz. Spacerując ulicami Torunia udaliśmy się na bulwar Filadelfijski, pod Krzywą Wieżę, na starówce podziwialiśmy pomnik Kopernika i piękne kamienice, zwiedziliśmy Kościół i udaliśmy się na lekcję przeniesioną w czasie – do Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Tam poznaliśmy historię piernika, uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, które zakończyły się dla nas  uzyskaniem Certyfikatu. Po wytężonej pracy nad własnymi piernikowymi wypiekami udaliśmy się na szaleństwo do Kinderparku – największego parku rozrywki w Toruniu. Zmęczeni, ale wciąż głodni wiedzy z ciekawością ruszyliśmy w stronę ostatniego punktu naszej wycieczki – Domu Legend Toruńskich. Pełni wrażeń, z pięknymi pamiątkami i  śpiewem na ustach wróciliśmy do domów.

 

Joanna Send

lewska