Dzień Dziecka

Choć Dzień Dziecka obchodzony jest w naszym kraju 1 czerwca, w naszej szkole świętowaliśmy go 29 maja. W tym dniu boisko szkoły podstawowej w Prątnicy zamieniło się w prawdziwie bajkową krainę rozrywki. Zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie znaleźli coś dla siebie. Niezwykle ważny tego dnia był ruch i ćwiczenia fizyczne, ponieważ tegoroczny Dzień Dziecka został objęty patronatem programu „Trzymaj formę” promującego zdrowy tryb życia. Biegom, harcom i zabawom nie było końca.

Przedszkolaki i uczniowie klas I – III sp korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanego zamku, na których mogli dać całkowity upust swojej energii. Wesołe okrzyki i roześmiane, podczas zabawy, buzie udowodniły, że dzieci bawiły się doskonale. Zmęczone, mogły usiąść w kąciku malowania twarzy lub puszczać gigantyczne bańki, które wznosząc się do nieba, połyskiwały w promieniach słońca.

Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum swoje pokłady energii spożytkowali skacząc na trampolinach, chwaląc się swoimi umiejętnościami wykonywania salt i innych trudnych figur. Zapaleni sportowcy rozgrywali towarzyskie mecze piłki nożnej, zaś siłacze sprawdzali się w przeciąganiu liny. Niezwykłym powodzeniem cieszyła się gra ” Zabawa z jajem”, podczas której chętni uczniowie musieli wykazać się niezwykłą sprawnością. Polegała ona na przerzucaniu do siebie… surowego jajka. Wielu z ochotników mogło pochwalić się wspaniałą zręcznością i refleksem. Wiele emocji dostarczył także mecz piłki nożnej. Nie byłoby w nim niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że gracze poruszali się po boisku z zasłoniętymi oczami. Aby jednak uniknąć nieszczęśliwych wypadków i bezcelowego poszukiwania piłki, każdy zawodnik miał swojego anioła – przewodnika w postaci innego ucznia, który za pomocą słów naprowadzał go na właściwy kierunek. Konkurencja ta dostarczyła niesamowitych wrażeń nie tylko graczom, ale także zaciekle kibicującej publiczności.

Wszystkim zmęczonym i zgrzanym uczniom zimnej wody dla ochłody dostarczyli panowie strażacy. Tu wiek nie grał roli. Kilka kropel wody przyniosło śmiech i zabawę wszystkim, którzy odważyli się z tego skorzystać.

Kilka godzin spędzonych w szkole minęło jak z bicza strzelił. Pogoda sprawiła doskonały prezent zachęcając do wspólnej zabawy. Nasi uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Ten wyjątkowy dzień długo pozostanie w naszej pamięci.