Święto naszej szkoły

11 maja br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły. Tematem przewodnim uroczystości była sylwetka patrona – Teofila Ruczyńskiego.

Uroczystość zaczął Dyrektor szkoły Pan Dariusz Liberacki. Powitał on zaproszonych gości a następnie w kilku słowach wspomniał patrona szkoły.

Szerzej postać Teofila Ruczyńskiego przybliżono podczas przedstawienia, w którym to kilku uczniów znajduje na strychu pamiętnik. Okazuje się, że zawiera on  zapiski samego Teofila. Wspomniano kilka ważnych wydarzeń z jego życia;   ciężką prace przy wypasie zwierząt, naukę języka ojczystego w domu. Ponadto wspomniano jego pierwsze wiersze, ślub a także czas spędzony w niewoli i podczas pracy w zawodzie nauczyciela. Podczas części artystycznej można było usłyszeć wiersze recytowane przez uczniów, piosenki zaśpiewane przez szkolną scholę oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczystość uświetnił także występ uczniów z klasy III szkoły podstawowej.

Osoby, które czuwały nad zorganizowaniem uroczystości, napisały scenariusz przedstawienia i wzięły w nim udział: Joanna Sendlewska, Emilia Czyżak, Iwona Fidora. Maryla Jakubowska, Mariola Kliniewska – odpowiedzialne za taniec. Za stronę muzyczną odpowiedzialni byli: Anna Jędrzejewska, Arkadiusz Ruciński. Dekoracje: Joanna Sendlewska, Emilia Czyżak, Iwona Fidora, Iwona Czyżyk, Agnieszka Rozwadowska i Lidia Abramczyk.

 

Iwona Fidora