Sześciolatki świętują Dzień Biblioteki

„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.” (Jarosław Iwaszkiewicz)

Jak ważne jest słowo pisane i jak ważna jest książka w życiu człowieka, wie chyba każdy. Już małe dzieci proszą swoich rodziców o lekturę ulubionych historii, dzięki którym stają się, kim chcą i przenoszą w miejsca, do których często dotrzeć niemożliwe.

Swoją przygodę z książkami przeżyli także uczniowie z grupy 5 i 6 latków, którzy z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki odwiedzili Gminną Bibliotekę w Prątnicy. Pani bibliotekarka wprowadziła naszych najmłodszych uczniów w świat katalogów i fiszek. Zapoznała przedszkolaków z zasobami biblioteki, na które składają się książki i czasopisma dla dzieci oraz młodzieży. Zainteresowane czytaniem osoby dorosłe również mogą tam znaleźć wiele ciekawych lektur dla siebie.  Przyszli uczniowie wiedzą już, co należy zrobić, aby stać się czynnym członkiem biblioteki, jak korzystać z czytelni, w jaki sposób odnaleźć i wypożyczyć właściwą książkę.

Na koniec spotkania sześciolatki wręczyły pani bibliotekarce ręcznie wykonane podziękowania, a także pochwaliły się własną książką stworzoną z okazji otwarcia ich klasowej biblioteki, do którego dojdzie niebawem.

Wierzymy, że dzisiejsza wizyta w bibliotece, w tak wyjątkowym dniu, na dobre rozpocznie przygodę z książkami, którą nasze przedszkolaki będą przeżywały całe życie.