Zajęcia plastyczne u 3-4 latków

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.
W naszym przedszkolu, w ostatnim czasie, dzieci z grupy 3-4 latków miały możliwość uczestniczenia w zajęciach sensoplastycznych. Nasi uczniowie rozwijali swoją kreatywność poprzez malowanie stopami, gniecenie, formowanie masy z pianki do golenia i mąki, powstał również obraz na podłodze z mąki i piękny krajobraz swojej okolicy na foli.

Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość, które przez wspaniałą zabawę kształtowały wszystkie swoje zmysły. Stymulowały receptory, dzięki czemu wpływały na rozwój połączeń nerwowych w mózgu.

Monika Dąbrowska