Dzień Ziemi

23 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi, którego organizatorkami były panie: Iwona Czyżyk i Izabela Zapora. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację multimedialną , w której zawarte były informacje ekologiczne dotyczące naszej planety. Tuz po niej odbył się pokaz EKO MODY , w którym brali udział przedstawiciele wszystkich klas. Uczniowie prezentowali strój Eko wykonany z różnych materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych. Specjalna komisja wyłoniła 3 najładniejsze i najciekawsze stroje, które zostały nagrodzone. W kategorii pierwszej : klasy I – IV SP  oraz przedszkole zwyciężyła klasa IIIB.  Pierwsze miejsce w kategorii klas V-VII SP i II gimnazjum zajęła  klasa IIA.

Podczas apelu wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego DZIEŃ ZIEMI, w którym brali udział uczniowie klas IV – VII SP oraz II i III gimnazjum.

I miejsce zajął Nikodem Szczepański z kl. V SP

II miejsce zdobyła Marta Kitłowska z kl. VII SP

III miejsce zajęła Patrycja Krajewska z kl. IIA Gimnazjum

Prace plastyczne wszystkich uczniów biorących udział w konkursie podziwiać można na wystawce, która mieści się na I piętrze.

W ostatniej części apelu został przeprowadzony Quiz ekologiczny, w którym uczniowie wszystkich klas, również przedszkolaki wykazywali się wiedzą ekologiczną.

Izabela Zapora