Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie

W ostatnim tygodniu tematem przewodnim u przedszkolaków była wieś i życie oraz praca w gospodarstwie. Z tego też względu nasi uczniowie udali się na wycieczkę, aby posłuchać, jak wygląda taka praca i jakie maszyny są do niej wykorzystywane.

Przewodnikiem dzieci był pan Waldemar Golder – tata jednej z uczennic – Agatki, który powitał dzieci bardzo serdecznie i z wielkimi szczegółami opowiedział o pracy gospodarza. Dzieci dowiedziały się, jak ciężka jest to praca, ile wyrzeczeń kosztuje oraz jak odpowiedzialny jest to zawód. Uczniowie mogli obejrzeć olbrzymie maszyny, wśród których znalazły się m. in. agregat uprawowo – siewny, pług obrotowy, kombajn ziemniaczany, kombajn zbożowy, ciągniki. Pan Waldemar z ogromnym zaangażowaniem opowiadał, do czego wykorzystywane są poszczególne maszyny gospodarcze. Dzieci mogły ich dotknąć, a także zobaczy, jak działają i jakie dźwięki wydają.

Wizyta u pana Waldemara wzbudziła u maluchów ogromne zainteresowanie. czas minął bardzo szybko, choć wydawało się, że była to zaledwie chwila.

Na sam koniec wizyty przedszkolaki zostały obdarowane przez gospodarza słodkim upominkiem, po czym powędrowały na pobliski plac zabaw.

Ta wyprawa na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.