Apel upamiętniający zbrodnię katyńską

W dniu 10.04.2018 r. w naszej szkole  odbył się uroczysty  apel z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy VI, pod opieką p. Beaty Kamińskiej, przybliżyli mam temat zbrodni w Katyniu, która jest symbolem śmierci polskich oficerów i policjantów, zamordowanych wiosną 1940 roku. Jest to rana głęboko tkwiąca w sercach wielu tysięcy polskich rodzin, dotkniętych tą tragedią.

Występujący  wspomnieli również o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, która miała miejsce 10.04.2010 roku. W drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej zginęło 96 osób. Wśród nich m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Lech Kaczyński z małżonką.

Na zakończenie usłyszeliśmy piosenkę „Ostatni list” w wykonaniu ucznia klasy V – Marcela Rucińskiego, który zaprezentował się także naszym przedszkolakom, zapoznając ich tym samym krótko z historią naszego kraju. Apel miał uroczysty charakter i wywołał wśród odbiorców nastrój zamyślenia nad losami polskich żołnierzy.

 

Wiktoria Zakrzewska

 

The gallery was not found!