Konkurs literacko – przyrodniczy

Uczniowie naszego przedszkola z grupy 5-6 latków wzięli udział w przyrodniczo – literackim  wojewódzkim konkursie „Ptaki – literackie i fotograficzne impresje”. Organizatorkami   konkursu w naszej szkole  były panie Iwona Czyżyk i pani Iwona Fidora. Konkurs organizowany był przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Centrum Edukacji Ekologicznej.

Grupa przedszkolaków wykonała przepiękny album rodzimych ptaków uzupełniając każdy obrazek komentarzem pochodzącym z literatury pięknej.

Praca naszych najmłodszych uczniów została doceniona i nagrodzona II miejscem. Opiekunką i realizatorką konkursu była wychowawczyni grupy pani Anna Jędrzejewska, natomiast koordynatorem polonistą odpowiedzialnym za odpowiedni dobór fragmentów z literatury pięknej – pani Ewa Kasprzycka.

07 kwietnia dwoje przedstawicieli uczniów, wraz z koordynatorkami, wzięło udział w konferencji podsumowującej konkurs, która miała miejsce w Olsztynie. Wysłuchawszy wykładów o ptakach Olsztyna i okolic oraz o literackich obrazach ptaków, nasi uczniowie odebrali należną im nagrodę i zadowoleni wrócili do domów.